Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

У Львівській області за тиждень (01.11-07.11)  зареєстровано 489 вип.  кору, в т.ч. 373 дітей до 17р., що становить76,3% ,серед  дорослих  - 116 вип. (23,7 %). На минулому тижні – 299 вип., збільшення на 190 вип. Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі  5–9р.   78,0 % хворих дітей не мають щеплень проти кору.  Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 323 осіб ( 66,0 %), у тому числі 235 дітей віком до 17 років. З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 7845 осіб, в т.ч. 5569 дітей, 2276 дорослих. За останній тиждень зареєстровано 10 спалахів в загальноосвітніх школах (м. Львів – 5, м. Стебник, м. Турка, Пустомитівський, Яворівський, Самбірський по  1). Захворіло 46 дітей, з них госпіталізовані 16 дітей. 

Протягом  тижня отримали  щеплення проти кору  1308 осіб, в т.ч. 112 дорослих.

Найбільше хворіють кором на територіях: м. Львів, Пустомитівський,  Яворівський, Перемишлянський, Жовківський, Стрийський,  Дрогобицький райони. 

Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору -  тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичні щеплення, знаходяться у зоні ризику.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.  Також у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. 

Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

• серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

• студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності.  Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.

 

 

Лікар епідеміолог ДУ «Львівський 

обласний лабораторний центр МОЗ України»                                    Бойко Л.З.