Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

У Львівській області за тиждень (22.11-28.11)  зареєстровано 704 вип.  кору, в т.ч. 529 дітей до 17р., що становить75,1%, серед  дорослих  - 175 вип. (24,8 %). На минулому тижні – 527 вип., збільшення на 177 вип. Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі  5–9р.   77,3 % хворих дітей не мають щеплень проти кору.  Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 376 осіб ( 53,4%), у тому числі 250 дітей віком до 17 років. 

Від початку року захворіли на кір (згідно первинних діагнозів) 9533 осіб, у т.ч. 6836 дітей і 2697 дорослих. 

За останній тиждень зареєстровано 18 спалахів кору в організованих колективах, з них в загальноосвітніх школах -12, ДНЗ -1, ліцей -1 (м. Львів -5 спалахів; Городоцький, Дрогобицький - по 3, Камянка-Бузький, Буський - по 2; Стрийський, Бродівський,  Яворівський -  по 1). Захворіло 78 осіб, з них госпіталізовані 18 осіб, не щеплені з числа захворілих 56 осіб. 

Протягом  тижня отримали  щеплення проти кору  1720 осіб, в т.ч. 128 дорослих.

Найбільше хворіють кором на територіях: м. Львів, Пустомитівський,  Яворівський, Перемишлянський, Жовківський, Дрогобицький, Стрийський райони. 

Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору -  тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичні щеплення, знаходяться у зоні ризику.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання щеплення.  Також у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. 

Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

• серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

• студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності.  Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.

 

Лікар епідеміолог ДУ «Львівський 

обласний лабораторний центр МОЗ України»                                    Бойко Л.З.